جهت انتخاب رشته مجازی در سایت سازمان سنجش به نکات زیر دقت نمایید و سپس از لینک مربوط به رشته خوددر زیر اقدام نمایید.

1-      ابتدا وارد سایت سنجش شوید و به قسمت دریافت کارت اعتباری ویژه انتخاب رشته مجازی بروید که در زیر مطالب هم لینک آنرا گذاشته ام بروید و هزینه مربوط که ده هزار تومان است را پرداخت نمایید.برای پرداخت هم از دو روش می توان اقدام کرد: 1) توسط سايت سازمان از طريق، پرداخت الكترونيكي كه با تمامي كارت بانك‌هاي عضو شبكه شتاب كه امكان خريد اينترنتي آنها قبلاً توسط بانك صادر كننده فعال شده امكان‌پذير است.
2) مراجعه به
ATM هاي بانكهاي ملي و صادرات با تمامي كارت بانك‌هاي عضو شبكه شتاب و انتخاب گزينه كارت اعتباري انتخاب رشته مجازي آزمون سراسري سال 91

2-      پس از دریافت رمز به قسمت انتخاب رشته مجازی مربوط به رشته خود بروید و ابتدا با مشخصات شماره داوطلبی و... وارد سایت شوید و سپس مشخصات کارت خریداری شده را وارد کنید.تا پس از آن بتوانید اطلاعات کارنامه شامل رتبه و...را وارد کنید.

3-      کسانی که برای روزانه و شبانه مجازنشده اند بهتر است هزینه صرف نکنند و انتخاب رشته مجازی انجام ندهند . به عبارتی خودشان از میان بین الملل،غیرانتفاعی ،مجازی و پیام نور انتخاب رشته نمایند.

4-      کسانی که دنبال بررسی وضعیت خود در دانشگاه فرهنگیان هستند توجه داشته باشند ،چون سال قبل دانشگاه فرهنگیان پذیرش نداشته از طریق انتخاب رشته مجازی نمی توانند اطلاعاتی در این زمینه کسب نمایند.

5-      معمولا انتخاب رشته مجازی در مورد رشته های نیمه متمرکز و بین الملل اطلاعات نمی دهد ! چون به عوامل دیگری مانند آزمون عملی ، مصاحبه ، معاینه هم بستگی دارد .و اگر اطلاعات داد هم چندان قابل اعتماد نیست.

6-      اطلاعات و نتایجی که انتخاب رشته مجازی می دهد باید برای شما به عنوان یک راهنما باشد نه یک اصل !

7-      یادتا ن باشد که انتخاب رشته براساس سال 90هست و برای امسال  میزان داوطلبان و حذف یا اضافه شدن رشته ها و دانشگاههای جدید در نظر گرفته نشده .

8-      وقتی رشته ها را برایتان در نظر گرفت و به شما اعلام کرد باید چند پله بالاتر و چند پله پایین تر از محدوده ای که سیستم انتخاب رشته به شما اعلام کرده اقدام به انتخاب رشته برای خودتان کنید.

 ۹- با هر کارت فقط یکبار می توانید انتخاب رشته مجازی نمایید.

 

 

محل خرید کارت اعتباری برای انتخاب رشته سازمان سنجش

 

 

محل ورود برای انتخاب رشته مجازی گروه ریاضی فیزیک

 

محل ورود برای انتخاب رشته مجازی گروه تجربی

 

 محل ورود برای انتخاب رشته مجازی گروه علوم انسانی

 

محل ورود برای انتخاب رشته مجازی گروه هنر

 

 

محل ورود برای انتخاب رشته مجازی گروه زبان

سایر رشته ها هم متعاقبا درج می نمایم.

 


برچسب‌ها: انتخاب رشته, انتخاب رشته مجازی

تاريخ : پنجشنبه ۱۲ مرداد۱۳۹۱ | 12:28 | نویسنده : الهیار امیری |